Online itibar yönetimi, marka, ürün veya kişilerin, internet dünyasındaki iyi izlenimini ayakta tutan ve bireyler üzerinde, istenilen algıyı oluşturan, arama motorları ve sosyal medya üzerinde etik kurallar çerçevesinde yapılan bir çalışmadır.

 Markanızın veya isminizin, internet ortamındaki itibarının risk altında olduğunu biliyor musunuz? Ülkemizde yayın yapan, binlerce haber sitesi ve blog sitelerinin yanında, sosyal medyada yapılan tüm yorumlar ile markanız veya isminiz zarar görüyor olabilir.

 Bireyler üzerinde, doğru ve iyi bir izlenim bırakmanın, markanızın internet üzerindeki tanıtımını ve algısını oluşturmanın en iyi yöntemi, online itibar yönetimidir. Uzman ekibimiz ve arama motoru optimizasyonu deneyimimiz ile sizlere gerçek bir online itibar sağlıyoruz. Çalışmalarımıza analizlerimiz ile başlıyoruz.

Online İtibar Yönetimi

Online İtibar Analizi ve Çalışma Süreci

Risk Analizi

 Marka veya isminizin, popülerliğini analiz ederek, risk analizini çıkarıyoruz. Bir marka veya isim ne kadar popüler ve bilinirse, o kadar internet ortamında risk altındadır. Bu nedenle, popülerlik araştırması tamamlanarak, riskler ortaya çıkarılır. Bunun yanında, firmanın ya da kişinin, internet sitesi, sosyal medya hesapları, incelenerek risk analizinde yer verilir.

Durum Analizi

 Mevcut durum analiz edilerek, üzerine gidilmesi gereken konu detaylandırılır. Markanın veya ismin, internet dünyasındaki olumlu ya da olumsuz durumu toparlanarak dosyalanır. Elde edilen veriler doğrultusunda, internet ortamından, kaldırılması gereken metin içerikleri veya görsel içerikler takip edilir. Aynı şekilde, markalar aleyhinde, bireyler tarafından yapılan yorumlar analiz edilerek çalışma planına dahil edilir.

Planlama Çalışması

 Elde edilen analizler ışığında, atılması gereken adımlar planlanır. Eksik olunan mecralar başta olmak üzere, doğru bir online itibar yönetimi stratejisi belirlenir. İnternet ortamında, oluşturulması gereken içerikler belirlenerek, yayınlanacak mecralar listesi oluşturulur. Çalışma süresince, oluşturulan plana sağdık kalınarak, tüm adımlar raporlanır.

Çalışma Başlangıcı ve Raporlama

 Analiz ve planlama sürecinden sonra, somut adımlar atılır. Popüler ve bilinen haber sitelerinde, markaların veya kişilerin haberleri yapılarak, güncellik algısı oluşturulur. İnternet ortamında yapılan, firmaların veya kişilerin aleyhinde olan yorumlar cevaplanarak, bireylerin talepleri karşılanır.

 Etik olmayan veya markaların hakkına tecavüz eden içerikler, kaldırılmak üzere ilgili kaynaklar ile iletişim kurulur. Arama motorlarında, üst sıralarda olumlu haberlerin ve kaynakların yer alması sağlanarak, bireyler üzerinde olumlu bir algı oluşturulur. Yapılan tüm çalışma raporlanarak, elde edilen sonuç dosyalanır.

Nereden Başlamalıyım?

 Markanızın veya isminizin bilinirliği arttıkça, oluşan itibarın yönetimi de gerekli olacaktır. Bu nedenle, online itibar yönetimi kararınızı belirleyerek, size doğru adımlar atmanızı sağlayacak ajansı seçmeniz gerekmektedir. SEO Medya olarak, 5 yıllık arama motoru optimizasyonu deneyimimiz ile firmaların veya kişilerin isimlerini, internet dünyasında destekliyoruz. Sizin internet medyasındaki denetçiniz ve destekçiniz olan firmamıza ulaşarak, uygun planlama ile teklif alabilirsiniz. Hemen aşağıda yer alan iletişim formumuzu doldurarak, işlemlerin ilk adımını atabilirsiniz.

İletişim Formu

TEKLİF İSTE

TEKLİF İSTE

TEKLİF İSTE

TEKLİF İSTE