SEO ifadesi, Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden meydana gelmektedir. Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak gösterilmektedir. Başta Google olmak üzere, arama motorlarında, istenilen kelimelerde, üst sıralara çıkmak için yapılan çalışmadır.

Kaynak: https://www.seocu.com/seo

 Günümüzün en popüler arama motoru olan Google, kaliteli ve popüler web sitelerini daha üst sıralarda göstermektedir. Bir web sitesinin kalitesi; site içi SEO (On-Page) olarak tabir edilirken, popülerliği ise; site dışı SEO (Off-Page) olarak tabir edilmektedir. Bu iki konunun doğru ve doğal bir şekilde işlenmesi durumunda, hedeflenen anahtar kelimelerde başarı sağlanabilmektedir.

SEO Ajansı Olarak, Sitenizin Ziyaretçisini Artırıyoruz!

 Web sitenize gelen ziyaretçi, mağazanızı veya firmanızı ziyaret eden potansiyel bir müşteriniz ile eş değerdir. Sitenize ziyaretçi çekmenin en ekonomik ve kalıcı yöntemi olan SEO çalışmasını, 5 yıllık deneyim ile sizlere sunuyoruz. Deneyimsiz ve doğal olmayan yöntemler ile çalışan SEO ajansları, sitenizi ve itibarınızı zedelemenin yanında, ekonomik kayıplara yol açmaktadır. SEO Medya olarak, çalışmalarımıza analizlerimiz ile başlıyoruz.

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

SEO Medya Analiz Çalışmaları

Anahtar Kelime Analizi

 Çalışma başlangıcında, karşılıklı belirlenen anahtar kelimeler analiz edilmektedir. Analiz doğrultusunda, güncel konum bilgisi, aranma hacimleri, belirlenerek proje dosyasında kayıt altına alınmaktadır. Aynı zamanda, ajansımız anahtar kelime önerilerinde bulunarak, çalışmalardan %100 verim almanızı sağlamaktadır. Aylık SEO ilerleme raporlarımızda, anahtar kelime grupları güncellenerek, müşterilerimizle paylaşılmaktadır.

Sektör Analizi

 Sektör analizi, SEO çalışması yapılacak web sitesinde, doğru stratejiyi belirlemek için uygulanmaktadır. Her web sitesine özel bir strateji belirliyor, hedefe ulaşma yolunda, doğru adımları atıyoruz. Gelişen ve değişen teknolojiyi takip ederek, internet dünyasında ve sektörünüzde lider konuma gelmeniz için çalışıyoruz.

Rakip Analizi

 Belirlenen anahtar kelimelerde, başarı elde eden rakipleri analiz etmek, doğru bir strateji ve kurgu açısından önemlidir. Rakiplerin çalışmalarını ve aldıkları sonuçları kontrol ederek, projelerimize başlıyoruz. Böylelikle, rakiplerden daha iyi bir sonucu kısa vadede müşterilerimize sunuyoruz.

İçerik Analizi

 Site içi SEO konusunun en temel basamağı olan site içerikleri, arama motorlarında, başarıyı getiren en önemli konular arasındadır. Proje başlangıcında, metin içerikleri ve görsel içerikler, detaylı bir analize tabi tutulmaktadır. Kullanıcı yararını ve deneyimini gözettiğimiz bu analizimizde, anahtar kelime kullanım oranı, içerik oranı, özgünlük, başlık seçimleri ve görsel analizleri sağlamaktayız.

Link Analizi

 Site dışı SEO alanında karşımıza çıkan, başka sitelerden alınan link kavramı, web sitelerini SPAM ya da filtreye sokabilmektedir. Bu nedenle, projelerimizi detaylı link analizine tabi tutmaktayız. Yapılan olumsuz ve hatalı çalışmalar neticesinde, alınmış olunan zararlı linkler tespit edilerek, kaldırılması yönünde çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Kısa süre içerisinde, istenmeyen linklerden kurtularak, arama motorlarının güvenini kazanmanın ilk adımını atıyoruz.

Teknik Analiz

 Web sitelerinin, yazılım tarafında yapılan hataları tespit etmek için uzman gözüyle teknik analiz yapılmalıdır. Kullanıcı tarafında gözükmeyen, arama motorları tarafından, sitenin taranmasını engelleyecek etkenleri bu kontrollerimiz ile tespit ediyoruz. Projede oluşan kopya sayfalar, tekrar eden kodlar, hatalı Google parametreleri, URL yapısı gibi konuları kontrol ederek, raporumuzda paylaşıyoruz. Müşterilerimize rapor sunmanın yanında, gerekli yazılım desteğini sağlıyoruz.

Raporlama ve Proje Süreci

 Analizlerimiz doğrultusunda, elde edilen veriler ile SEO raporumuzu hazırlıyoruz. Uzmanlarımızın görüşleri ile projeye özel hazırladığımız raporu, müşterilerimiz ile paylaşıyoruz. Raporumuzda, içerik hatalarının yanında, yazılım taraflı hatalara da detaylı olarak yer veriyoruz. Sizi teknik konular ile bunaltmıyor, en sade dil ile problemin çözümünü üretiyoruz. Müşterilerimize, bir SEO ajansından fazlasını sağlıyor, yazılım desteği veriyoruz. Yalnızca rapor hazırlamak yerine, hazırlanan raporun, proje üzerinde hayata geçmesini sağlıyoruz.

Projelerimize Eğitim İle Başlıyoruz

 Yayıncı eğitimi ile başladığımız projelerimiz, daha sağlıklı ve kontrollü ilerlemektedir. Eğitimlerimizde, doğru metin içeriği, görsel optimizasyonu ve başlık seçimleri gibi konuları işliyoruz. Özellikle, sürekli güncellenen web siteleri, alışveriş siteleri, blog ve haber sitelerine sağladığımız ücretsiz eğitimimizi alarak, projenizde doğru adımlar atabilirsiniz. Eğitimlerimizi, İstanbul ofisimizde ya da uzak bağlantı ile online ortamda gerçekleştirebiliyoruz.

Nereden Başlamalıyım?

 SEO Medya’da her şey çok basit ve herkesin anlayabileceği bir formatta ilerlemektedir. Gereksiz bilgi kalabalığı yerine, somut adımları sizlerle paylaşıyoruz. Yapmanız gereken, aşağıda yer alan formumuzu doldurmanız. Uzmanlarımız, sitenizi analiz ederek, doğru bir çalışma planı ile gerekli bilgiyi size en kısa sürede vereceklerdir.

İletişim Formu

TEKLİF İSTE

TEKLİF İSTE